Porcelain Painter

Pracovný postup:

  1. Povrch porcelánu pre maľovaním dôkladne vyčistite a odmastite napr. liehom alebo mycím prostriedkom. Popisovač s uzatvoreným vrchnáčikom pred použitím silne potraste. Po otvorení hrot popisovača pritláčajte na podložku (pumpujte) tak dlho, pokiaľ sa Vám neobjaví farba.
  2. Najprv si kontúrovým popisovačom nakreslite obrysy maľovaných motívov. Kresliť môžete buď voľnou rukou alebo si obrysy môžete preniesť pomocou kopírovacieho papiera. Papier si na porcelán pripevnite lepiacou páskou a motív ceruzkou preneste na porcelán a popisovačom obtiahnite.
  3. Kontúry nechajte uschnúť a motív vymaľujte. Motív môžete doplniť sprievodným textom napr. menom.
  4. Vymaľovaný predmet nechajte schnúť minimálne 4 hodiny a potom ho fixujte. Predmet vložte do studenej rúry a pri 160°C vypaľuje 30 minút a potom ho nechajte v rúre vychladnúť. Vymaľovaný predmet sa po fixovaní môže umývať aj v umývačke riadu (max. 50°C).
Porcelain Painter - krok1 Porcelain Painter - krok2 Porcelain Painter - krok3

Tipy:

  1. Nový porcelán pred maľovaním dva - tri krát umyte mycím prostriedkom.
  2. Farebné motívy môžete veľmi jednoducho opraviť alebo úplné odstrániť pomocou vatovej paličky a liehu.
  3. Ak chcete dosiahnuť rovnomernú sýtosť farby, musíte počas maľovania farbu opakovane napumpovať. Preto musíte popisovač uzavrieť, potriasť ho a 2-3 krát hrot zatlačiť. Popisovač nenechávajte dlho otvorený, aby nemohol povrch hrotu zaschnúť a uskladňujte ho vo vodorovnej polohe.
  4. Hroty popisovačov sú odnímateľné. Farbou zašpinený alebo zaschnutý hrot očistite vodou a potom ho dôkladne usušte a znovu nasaďte na popisovač.
  5. Vymaľované kontúry motívov nechajte trochu zaschnúť.
  6. Rezné plochy tanierov a okraje šálok nikdy nemaľujte, lebo príbor maľby oderie.